Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  3. srpna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
740.517
v topírně před odesláním na rekonstrukci
zobrazení: 1796
známka: 1.20


Poslední komentáře

 • Kami adalah Agen BandarQ Online paling menjanjikan dengan winrate terbesar saat ini. Mainkan permain . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Di Depocasino. Keuntungan tersebut adalah berupa layanan transaksi yang cepat dan customer slot serv . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Excellent topic and exceptionally useful details. Thank you for the wonderful share. You have given . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Tiền sảnh hành lang giữa thiết kế thông thoáng từ trư& . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1
  ze dne 02.08.2007, autor článku: Reg. čtenář

  Komentář ze dne: 02.08.2007 15:54:20     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek:
  Studie je možná pěkná a nejspíš i pravdivá, ale neúplná. Zpracovatelská firma zapomněla na jeden faktor, kterému je nutno dát minimálně 80% důležitosti. Koho trápí, že vyjde odsun mnohem dráž než rekonstrukce? Nikoho. Peníze se seženou, vždy se seženou, když se chce a ví jak na to. Odsunem nádraží se získají velmi lukrativní pozemky. Pozemky, na kterých se dá velmi dobře vydělat. Sice ne pro stát, ale stát je neživá organizace a nemůže si tudíž stěžovat. Stát se sice skládá z milionů lidí, ale kolik příslušníků státu si bude stěžovat, že museli ze svých daní dát na odsun o pár korun víc? Jen pár nadšenců a příznivců železnice. A možná nějací Brňáci, kterým se zhorší pohodlí. Ale pokud se nádraží nepřesune, bude brečet hodně lidí. Velmi vlivných lidí. Je takřka jasné, že na přestavbu tramvajové sítě k novému nádraží se peníze nenajdou. Tím pádem budou vzkvétat taxislužby a k nim návazné služby. Obrovské množství peněz si vydělají mamutí stavební firmy. A co teprv kšeftaři s pozemkama. Shrnuto a podtrženo, neodsunem nádraží přijde o hodně peněz hodně vlivných lidí. A proto je tomuto faktoru potřeba dát 80% důležitosti.

  Komentář ze dne: 03.08.2007 13:07:02     Reagovat
  Autor: [arj] - arj (arj@centrum.cz)
  Titulek: slovo architekta
  Ten ranní rozhovor s panem architektem "stál za to" - doporučuji si poslechnout. Na žádnou konkrétní otázku nebyl schopen dát aspoň trochu konkrétní odpověď. Z pohledu železničního řekněme OK, on je architekt, "vědomosti" o potřebách železnice zjevně načerpal jen pro tento projekt; bohužel (pro něj a pro odsun) on nebyl schopen dát jasné argumenty ani z hlediska urbanistického. A to, že akce "bude vejvar pro dodavatele", to těžko mohl veřejně prezentovat; akorát vykládal "jak se již investoři zajímají", jenže od investorského zájmu k penězům je ještě dlouhá cesta.

  Jediné, v čem bych s ním souhlasil, je to "že to bude politické rozhodnutí". Taky aby nebylo, o 30 miliardách se rozhoduje (všude) za prvé z politického hlediska, to odborné je spíš podpůrné.

  Komentář ze dne: 09.08.2007 22:01:35     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  Já nevím, ale to si tu cestu do Brna asi rozmyslím, bude-li vlak stavět až na dolním nádraží. Autobuisem bych tyto dálkové cesty jezdil nerad, ale zastaví-li cestou ještě v centru a bude-li levnější a rychlejší, což už dnes je... No, nevím.

  Komentář ze dne: 19.08.2007 21:42:36     Reagovat
  Autor: [milan] - milan švehla (milan.svehla@seznam.cz)
  Titulek: Proč z centra.
  Jezdím teď na měsíční síťovku po naší vlasti. V řadě míst je skutečným problémem, že vlaky staví daleko od centra. Někdy je to argumentem k jejich zrušení. V Brně se dá při čekání na přípoj odskočit na Petrov do parku. Tak proč to měnit? Pochopitelně nejsem tak naivní, abych nevěděl. Ale u nás v Praze se přece podobný (ne)smysl chystá i s masaryčkou - či se jedná o podobnost čistě náhodnou?


  Komentář ze dne: 06.09.2016 09:35:12     Reagovat
  Autor: [meiqing] - 20160906meiqing (xudada802324@gmail.com)
  Titulek: Re: ugg boots uk note that most of the fakes will use largely synthetic material


  Komentář ze dne: 05.11.2018 07:11:29     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (raybanoutlet001@gmail.com)
  Titulek: 111  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt