Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  3. srpna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Dornbirn - Rakousko dne 8. 7. 2007 12:04
Pohled na zastávku MHD, která se nazívá Karren (ve směru centrum - Bahnhof). Zastávka se nachází u lanovky na nedaleký kopec 960 m.n.m. Na zastávce čekají na bus linky č. 5 cvičenci a lidé z celého světa. Vše se událo při 13. světové gymnaestrádě v Dornbirnu.
zobrazení: 1182
známka: 0


Poslední komentáře

 • Kami adalah Agen BandarQ Online paling menjanjikan dengan winrate terbesar saat ini. Mainkan permain . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Di Depocasino. Keuntungan tersebut adalah berupa layanan transaksi yang cepat dan customer slot serv . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Excellent topic and exceptionally useful details. Thank you for the wonderful share. You have given . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Tiền sảnh hành lang giữa thiết kế thông thoáng từ trư& . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Ve všední dny by měly na Kopidlnsku vlaky nahradit pohodlnější autobusy
  ze dne 27.03.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 27.03.2007 21:10:02     Reagovat
  Autor: [přerovák] - orlík (prerovacik@seznam.cz)
  Titulek:
  A ušetřený milionek si pánové rozdělí mezi sebe. Jak jednoduché. Když už nám radní chtějí jít příkladem v šetření tak by měli kupovat jen ty nejlevnější potraviny, oblečení a jiné spotřební věci. V žádném případě by si neměli kupovat auto, protože je to nejdražší možný způsob dopravy, pokud nebudeme počítat soukromý vrtulník nebo tryskáč. Zbylé peníze by měli posílat na charitu do rozvojových zemí. Na závěr bych ještě řekl, že by měli chodit více pěšky, jezdit na kole a taky požívat hromadnou dopravu. Ale to by vlastně nešlo, ta byla už dávno zrušena.

  Komentář ze dne: 28.03.2007 13:09:38     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  V tomto případě je to celkem těžké, vzdálenost od některých obcí hraje důležitou roli. Ovšem jestli vlak využívá pouze devět lidí právě kvůli vzdálenosti a nebo kvůli jiným okolnostem, toť otázka. Mimochodem, zajímalo by mě, zda se z kolejnic uvolní více oceli projetím řekněme třiceti vlaků (6x denně po celý pracovní týden), nebo povíkendovým zreznutím a opětným projetím :-). Jste-li někdo místní a máte-li nápad, jak zachránit celotýdenní provoz, sem s ním. Přeložky k obcím ne, ty neprojdou. U nás totiž přibývají nové kilometry asi jen u silnic, jak jsem zrovna dnes četl v novinách.

  Komentář ze dne: 28.03.2007 13:12:13     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  Pohodlnější autobusy = hádanka: Proč u nás jezdí 30 let staré vlaky a 5 let staré autobusy?

  Komentář ze dne: 28.03.2007 13:51:01     Reagovat
  Autor: [arj] - arj (arj@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  Proč u nás jezdí 30 let staré vlaky a 5 let staré autobusy?

  Jestli to nebude třeba taky tím, že autobus stojí mezi 4 až 8 miliony (podle typu a vybavení). Vlak rekonstruovaný stojí 20 milionů, nový 2,5 až 3 miliony euro (= 70-90 mil. Kč, ale přesná česká cena neznámá, zatím si ho nikdo v CZ nekoupil).

  Vlak vydrží déle než bus - ale je to výhoda ? pak jezdí 30-leté vlaky - a odveze 1,5x až 2x víc lidí - ale je to výhoda ? když počet cestujících není ani na plný autobus.

  Komentář ze dne: 28.03.2007 18:16:33     Reagovat
  Autor: [Vypravce] - Miloslav Zítka (mzitka@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  Pohodlnější autobus - to je subjektivní názor autora, já ho určitě nesdílím.
  A problém starých vlaků je ne v tom, jak je nový autobus levný a nový vlak drahý, jak se snaží nám namluvit pan "arj", ale v dotační politice státu. Kraje i města dotují nákup nových autobusů po desítkách kusů, soukromým dopravcům, kteří za ně neplatí ani silniční daň, přestože celou pětinu jejich výkonů mohou jezdit na výkonech lukrativních mimo ZDO. A na nákup nových železničních vozidel je v rozpočtu MD směšná částka, která stačí zhruba na 2,4 ks CITY slona......

  Komentář ze dne: 29.03.2007 10:25:56     Reagovat
  Autor: [arj] - arj (arj@centrum.cz)
  Titulek: Re: moje "namlouvání"
  jak se snaží nám namluvit pan "arj"

  Vážený pane Zítko, pokuste se příspěvky (zejména moje) na tomto webu číst bez emocí. Já se nic nesnažím namluvit, já jen navrhuji, že jednou z možností může být i to, že železniční vozidlo stojí x-krát víc než bus - viz použitá slova:
  Jestli to nebude třeba taky tím, že autobus stojí ...


  ... soukromým dopravcům, kteří za ně neplatí ani silniční daň, přestože celou pětinu jejich výkonů mohou jezdit na výkonech lukrativních mimo ZDO

  Zajímavé je, že přes toto daňové zvýhodnění vidí člověk, který jde/jede o víkendu kolem téměř kterýchkoliv autobusových garáží, že ty jsou plné vozů (ve špičkách pracovních dnů jsou naopak tytéž odstavné plochy lidu- i vozo-prázdné).
  Takže dotaz - Vy (nebo nějaký Váš důvěryhodný známý) jste v poslední době jel na zájezd (z hlediska dopravce lukrativní) autobusem v městském provedení? Já osobně mám spíš dojem (ale je to jen dojem, já na výlety už dávno jezdím jen velmi minimálně a vůbec ne organizované), že už ani na zájezdy důchodců či školní výlety se nepoužívá nic méně luxusního, než aspoň Karosa LC.

  směšná částka, která stačí zhruba na 2,4 ks CITY slona

  Kolik 2 a půl kapacitní předměstské železniční jednotky stojí?
  Všechny upozorňuji - to není narážka, ale slušný dotaz. Bohužel ani ČD, ani MD mne o ceně toho vlaku neinformovaly, ačkoliv bych na to asi měl mít, jako daňový poplatník, právo.
  K tomu jen zajímavá dnešní informace na busportálu k dotacím na nákup autobusů: pro rok 2007 ... vyčleněny ze státního rozpočtu ve výši 370,5 mil. Kč a které jsou o 67 mil. Kč nižší než v roce 2006. - viz http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&a mp;sid=3041&PHPSESSID=59b1313414720a2ffb768995 608a65cd

  Komentář ze dne: 28.03.2007 17:02:02     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Zastávky ...
  Po trati jsem několikrát projel, vždy tam lidi jeli. Povídky o tom jak je železniční zastávka daleko mi připomíná různá vyčpělá klišé. Jsou opravdu ty zastávky tak daleko a autobusy blízko? Nenalháváme si tak trochu něco?

  Komentář ze dne: 28.03.2007 19:37:08     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  Tak jak kde, třeba Libáň je opravdu daleko, ale obecně se to říct nedá. Stejně jako se obecně říct nedá, jestli je výhodnější vést souběžně autobus nebo ke stanici mirkobus, nebo organizovat autobusové linky křížem a vytvořit návaznosti. Osobně situaci až tak neznám, i když jsem tam párkrát jel. Faktem je, že místní jsou dost jednoznačně proti této náhradě, už to o něčem svědčí.

  Komentář ze dne: 28.03.2007 23:34:51     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re:
  Ano žst. Libáň se nachází přímo v obci Psinice, Kněžmost v obci Koprník ... Takže doporučuji zrušit vlak do Libáně a zavést ho do Psinic, obdobně zrušit vlak v Kněžmostu ... Díky této administrativní úpravě najednou padne teorie salonních optimalizátorů o vzdálenosti zastávek od obcí, možná se díky tomu i upraví statistická tabulka průměrných vzdáleností zastávek od obcí a páni manipulátoři s vševědoucího OREDA možná znění názor.

  Komentář ze dne: 29.03.2007 12:59:13     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Re: Re:
  I to by mohlo být řešením :). Nepletu-li se ale, pak přinejmenším v případě Libáně bude obsloužena menší obec u stanice, zatímco větší Libáň zůstane vlakem neobsloužena a bude třeba přes ni vést autobusovou linku. Teď jde o to, zda oba dopravní prostředky nějak skloubit a případně navázat (za což bych se přimlouval), anebo vše vyřešit tím jedním autobusem. Současná obsazenost MOŽNÁ (nevím) hovoří pro druhou variantu. Pochopitelně na první pohled se to jeví kraji výhodné, protože jakékoli získání dalších cestujících zlepšením nabídky spojů by ho vyšlo dráž než udržování současného využití nebo jeho snížení.

  Komentář ze dne: 29.03.2007 13:13:16     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: Re:
  Konečné řešení tady asi nevymyslíme, to chce velmi pracnou analýzu, do které se samozřejmě nikomu nechce, takže se přijímají laciná, často bezpracná řešení s nimiž sice často vede cesta do pekel, ale rádobypragmatici se velmi rádi slyší.

  Komentář ze dne: 29.03.2007 13:09:24     Reagovat
  Autor: [Lemrouch] - Lemrouch obecný (lemrouch@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re:
  Pamatujete na komunistická hesla? Třeba: se sovětským svazem na věčné časy. Nikdo nechtěl být s nimi na věčné časy, všichni to věděli a přesto nám to neustále cpali. Dnes je jiná doba a jsou i jiná hesla (fráze) a v dopravě je jedno takové: "železnice je daleko" a je úplně jedno, jestli prochází trať středem obce a zastávku má na návsi - stejně je daleko.

  Komentář ze dne: 23.08.2010 03:54:45     Reagovat
  Autor: [xhming] - xhming (xhming63@gmail.com)
  Titulek:
  ite at your leisure. knoCkoff bvlgari pendants ite at your leisure. tiffany earrings for less ite at your leisure. chanel neckLaces ite at your leisure. cheap bVlgari rings ite at your leisure. knoc koff christian dior earrings ite at your leisure. chr istian dior bracelEts ite at your leisure. tiffany bracelets for sale ite at your leisure. cartier earrings fOr cheap

  Komentář ze dne: 18.11.2010 06:49:43     Reagovat
  Autor: [xiaolin] - xiaolin (xiang5905@gmail.com)
  Titulek:

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt