Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  17. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Kyjev - 23
MHD v Kyjevě
zobrazení: 1308
známka: 3.41


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Čeští dopravci chtějí hledat řidiče kamionů v zahraničí
  ze dne 04.03.2007, autor článku: Reg. čtenář

  Komentář ze dne: 04.03.2007 15:03:26     Reagovat
  Autor: [Vypravce] - Miloslav Zítka (mzitka@centrum.cz)
  Titulek:
  Máme se na co těšit. Přijdou k nám další nekvalitní řidiči, bude více kamionů. Kdyby dopravci radši hledali jiné možnosti dopravy !!!

  Komentář ze dne: 04.03.2007 15:58:39     Reagovat
  Autor: [přerovák] - orlík (prerovacik@seznam.cz)
  Titulek:
  Co kdyby se dopravci vzdali těch přeprav co sebrali železnici? To by pak mohli vozit to co se po železnici přepravuje těžko. Taky by jim už třeba nechyběli řidiči.

  Komentář ze dne: 04.03.2007 17:00:44     Reagovat
  Autor: [Space] - Space (vesmirne@centrum.cz)
  Titulek:
  1/ Několikrát jsem potřeboval zajistit přepravu většího množství písku (a celé řady jiných věcí, ale písek je zde výborný příklad) a také jsem si řekl, že železnice je k tomu ideální. Oslovil jsem tedy Cargo a setkal jsem se s neochotou a neschopností čehokoliv od zajištění vagonů v požadovaném časovém rozmezí po celkovou kalkulaci; o pojištění ani nemluvě. Toto + celková doba jízdy je ten hlavní problém, proč téměř vše putuje po silnici.
  2/ Proč by měli být řidiči z nových zemí EU špatní? Máte to nějak podepřené, nebo se jedná o čistou xenofobii?

  Komentář ze dne: 04.03.2007 19:39:52     Reagovat
  Autor: [přerovák] - orlík (prerovacik@seznam.cz)
  Titulek: Re:
  Bohužel to závisí taky na lidech, kteří s tím mají co dočinění. Když je nikdo nenutí dělat svou práci pořádně tak jak mají, tak se není čemu divit. A u ČD je opravdu nikdo moc nenutí něco dělat. Dalším problémem , který tu nastínil Domažličák je nedostatek všeho co je potřeba pro přepravu. Vedení ČD si před pár roky neuvědomovalo že by se někdy mohla zvýšit poptávka a tak se vesele rušilo a propouštělo s vidinou okamžité úspory a bez ohledu na budoucí možný vývoj. Nejhorší ale je, že tam sedí pořád ti samí lidé kteří jsou za tento stav odpovědní a na postech se jen střídají.

  Komentář ze dne: 04.03.2007 21:46:50     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  A zkoušel jste Spacesi zajistit přepravu po železnici přes nějakou firmu, která se tím zabývá? Nemyslím samozřejmě ČD se svými "lidmi na svých místech", ale firmu, která veškeré formality vyřídí za vás. Kdybyste někdy chtěl něco vézt po železnici a nechtěl se hádat s "ochotnými" nádražáky, zkuste nějakou takovou firmu. Mohu doporučit třeba KDS.

  Komentář ze dne: 05.03.2007 20:30:19     Reagovat
  Autor: [Space] - Space (vesmirne@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re:
  Jednou jsme si to nechávali zpracovat externě, jenže celkové náklady byly vyšší, tak jsme na to rezignovali (možná předčasně).
  KDS - Konzultační Dopravní Společnost? Děkuji za tip.

  Komentář ze dne: 05.03.2007 21:45:13     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Re:
  Teď si uvědomuji, že mě za tuhle reklamu možná KDS nepochválí. Je to občanské združení zabývající se poradenskou činností pro obce a jiné neziskové organizace v oboru železniční dopravy a jejího využití. Ale to samozřejmě nevylučuje, že by pohrdli pomoct na koleje i ziskové společnosti, jde jim přece o propagaci železnice a tak by to myslím neodmítli. Zatím tu na mě nikdo od nich nenadává, tak ... kdo ví :-)

  Komentář ze dne: 04.03.2007 17:00:44     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek:
  Vaše stesky, pánové, jsou sice moc hezké, ale železnice má taky své nemalé potíže - nedostatek vozů, lokomotiv a v poslední době i fírů. Nejnovější dieselové lokomotivy pro těžkou nákladní a osobní dopravu jsou 742 a 754 a ty jsou staré skoro 30 let. Navíc naše železniční síť postrádá dostatek vleček. Co myslíte, bude větší problém sehnat řidiče kamionů nebo dostatek vagonů, lokomotiv a vleček? Nechci být špatným prorokem a už vůbec prosilničář, ale tohle jsou fakta a ty nezmění ani ten nejproželezničnější ministr dopravy. Navíc tu jsou předpisy, které sužují železniční přepravce. Zkuste si schválně někdy úřední kolotoč na dráze a poslat si něco po železnici, nejlépe mimořádnou zásilku (PLM).

  Komentář ze dne: 04.03.2007 17:43:55     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re:
  Dovolil bych si vysvětlit termín PLM - jedná se o překročenou ložnou míru, tedy zásilku, která přesahuje určitý profil.

  Pro příště bych diskutující požádal, aby se pokud možno vyvarovali specifických odborných termínů. Naopak bude velmi dobré, když takový termín vložíte do našeho odborného slovníku a vysvětlíte laikům, aby měli přehled. Díky

  Komentář ze dne: 04.03.2007 23:02:31     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  Myslím, že koupit vagony a lokomotivu a sehnat jednoho strojvedoucího není pro soukromníka o nic těžší než koupit několik tahačů s návěsy a k nim sehnat několik řidičů. Proč se dopravci zatím neubírají touto cestou, má své určité důvody. Přeprava po silnici je zatím snazší, dostupnější, levnější a rychlejší. Čím to bude? ;-) A proč jsou zaměstnanci na dráze (ve skutečnosti jen jednoho stále zčásti monopolního podniku) neochotní? Nemají se proč snažit. Konkurence na koleje nebyla příliš připuštěna a s těmi silnicemi, jak už jsme si řekli, se zatím nemohou vůbec poměřovat. Pročpak? ;-)

  Komentář ze dne: 05.03.2007 08:04:36     Reagovat
  Autor: [Kubrt] - Martin Keppert (martin.keppert@material.ntnu.no)
  Titulek: Re:
  ... koupit vagony a lokomotivu a sehnat jednoho strojvedoucího není pro soukromníka o nic těžší než koupit několik tahačů s návěsy a k nim sehnat několik řidičů...

  Až na to, že železniční technika je řádově dražší než silniční a nevyrábí se na sklad, ale na objednávku. To sice může být vyváženo delší životností a vyšší kapacitou, ale to se uplatní až u dlouhodobých přeprav.

  Těch balkánských řidičů bych se nebál, už teď tu jezdí. A řidiči prasata a řidiči slušní jsou mezi řidiči všech národností a brev pleti.

  Komentář ze dne: 05.03.2007 21:50:36     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  Tak to jste velký optimista Nyklíčku. Vozy a fírové sice až takový problém nejsou, to je pravda, ale sehnat lokomotivu ..... to je velký oříšek. Jak řekl kolega, jsou velmi drahé, ale hlavně jsou nedostatkové zboží. U nových lokomotiv je nejhorší schvalovací řízení (viz RTExpresy) a starých schválených lokomotiv je velký nedostatek.

  Komentář ze dne: 15.11.2017 08:35:26     Reagovat
  Autor: [wwwww] - wwwww (yezi20160620@163.com)
  Titulek: http://www.baidu.com
  nike air max 90
  mlb jerseys
  jor dan shoes
  t rue religion outlet
  tory burch shoes
  yeezy boost
  baseball jerseys
  nmd
  < a href="http://www.adidasstansmith.us.com">adidas stan smith
  curry shoes
  pandora bracelet
  louboutin shoes
  ultra boost
  hermes birkin
  adidas yeezy boost
  adi das outlet online
  jordan 4
  nike roshe run
  michael kors purses
  yeezy
  t rue religion jeans
  ba sketball shoes
  harden shoes
  chrome hearts
  baske tball shoes
  nike polo
  jordan retro
  adidas yeezy boost
  new england patriots jerseys
  huarache shoes
  tom ford sunglasses
  convers e shoes
  nike huarache sale
  links of london sale
  gucci belts
  vans outlet
  fitflops sale
  adidas gazelle sale
  golden goose sneakers
  kobe 11
  adidas eqt support adv
  cheap jordans
  hermes bag
  kobe sneakers
  jordan retro
  cartier love bracelet
  supreme clothing
  kobe basketball shoes
  hermes belts
  nhl jerseys
  yeezy boost 350
  mi chael kors outlet
  hogan outlet online
  kevi n durant shoes
  adidas stan smith uk
  nike air force
  nike roshe run
  Komentář ze dne: 21.11.2017 14:21:30     Reagovat
  Autor: [dongdong8] - dongdong8 (wengdongdong053@outlook.com)
  Titulek:


  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt