Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  21. května 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Kaznějov
Kaznějovský výpravčí p. Seidl vypravuje osobní vlak do Plzně.Duben 2005
zobrazení: 1532
známka: 2.40


Poslední komentáře

 • thanks for your post:) (Magazín Dopravního webu)
 • tarif chirurgie esthetique chirurgie esthetique lifting mammaire abdominoplastie chirurgie . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Vlaky bez průvodčích)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Městská hororová doprava)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Gruzie, Tbilisi)
 • ralph lauren uk coac h outlet birkenstock outlet asics running shoes pandora charms outlet l o . . . (Příbramští jezdí novou linkou)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vzhledové změny na dopravních prostředcích po změně na ČD Cargo
  ze dne 14.02.2007, autor článku: Štěpán Esterle

  Komentář ze dne: 14.02.2007 22:54:46     Reagovat
  Autor: [přerovák] - orlík (prerovacik@seznam.cz)
  Titulek: Fuj
  Je mi z toho bastarda (přezdívka loko) špatně. Nevím, který designer mohl vymyslet něco tak šíleného. Kam se poděla barevná pestrost našich lokomotiv? Nechápu proč někomu pořád vadí, že nevypadají všechny lokomotivy nebo dokonce i vozy stejně.

  Komentář ze dne: 14.02.2007 23:03:06     Reagovat
  Autor: [přerovák] - orlík (prerovacik@seznam.cz)
  Titulek: Fuj
  Je mi z toho bastarda (přezdívka loko) špatně. Nevím, který designer mohl vymyslet něco tak šíleného. Kam se poděla barevná pestrost našich lokomotiv? Nechápu proč někomu pořád vadí, že nevypadají všechny lokomotivy nebo dokonce i vozy stejně.

  Komentář ze dne: 15.02.2007 00:38:39     Reagovat
  Autor: [P. K.] - P. K. (amater@mails.at)
  Titulek: Re: Fuj
  Chápu, že takhle hnusně modrá lokomotiva se řadě lidí nebude líbit (mě taky ne), ale - mě přijde, že rozhodně není její vzhled dokončen. Ostatně vizitkou každé firmy je především její logo, které tady (zatím) jaxi chybí...

  A co se týče jednotnosti - vadí moc třeba to, že DHL má všechna svoje letadla ve stejném žlutočerveném laku?

  Komentář ze dne: 15.02.2007 02:09:42     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Firemní vzhled
  No dovolím si vyslovit názor. Firemní vzhled ať vozidel nebo čehokoli jiného by se dodržovat měl. Patří to ke kultuře firmy a každý podvědomě pozná, co to je za firmu. Navíc si myslím, že zákazníkovi je jedno, jestli mu zboží přiveze lokomotiva v nátěru retro nebo v něčem jiném. Hlavně aby byla čistá a nezahumusená.
  Dokonce bych řekl, že i estetika je věcí velmi subjektivní, tak jak někdo může u jedné věci ječet blahem, druhý může být odporem a hnusem zcela paralyzován ...
  Ale zde vyjádřím názor svůj: je to hus velebnosti a logo, pokud je myšleno vážně, už vůůůbec nekomentuji.

  Komentář ze dne: 15.02.2007 15:20:25     Reagovat
  Autor: [malýFotograf] - Štěpán Esterle (stepan.esterle@dopravni.net)
  Titulek: Re: Firemní vzhled
  Mě přijde, že firemní vzhled bohatě reprezentuje dobře umístěné jednotné logo.

  Komentář ze dne: 16.02.2007 15:00:10     Reagovat
  Autor: [Fat Bear] - Fat Bear (fatbear@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Firemní vzhled
  Tak to tedy o tzv. CORPORATE IDENTITY nemáte ani potuchy.

  Komentář ze dne: 15.02.2007 17:52:14     Reagovat
  Autor: [Jiřik] - Jiří Erben (jerben@centrum.cz)
  Titulek: Normalizace
  Ať žije vzhledová normalizace, soudruzi! Jedno co je to za stroj, bude modrej bez milosti!
  Hmmm...
  Pamatuji, jak nějakého yntelykenta v půli 70. let napadlo sjednotit barevnou flotilu ČSD, aby se ušetřilo za různé barvy. Pára černá, nafťáky červené, elektrické mašiny modré (střídavé) a zelené (stejnosměrné)... Když pak občas někdo u přejezdu tu zelenou příšeru 161 přehlédl, začaly se od roku 1982 aspoň doplňovat výrazné žluté pruhy na čelech a od roku 1988 přes celou skříň, takže brejlovci vypadali jako spartakiádní cvičenci v rudožlutém trikotu.
  Ach jo... dovedete si představit brejlovce, bobinku či plecháče zprzněné bleděmodrou barvou? I ten pershing vypadá jako vytažený někde z jogurtu, fakt je to hnus, velebnosti.
  Prostě zase musíme přijít o něco hezkého - nejroztodivnější barevnou flotilu lokomotiv na světě. Vždyť právě u takových brejlovců, bardotek či laminátek je i barevné řešení výrazným designérským prvkem!
  Nenašel by se šikula, který to umí s Photoshopem a jen pro ukázku by v něm zkusil "přebarvit" pár lokomotiv? Ať se zkusíme zhnusit už virtuálně?

  Komentář ze dne: 15.02.2007 18:35:57     Reagovat
  Autor: [malýFotograf] - Štěpán Esterle (stepan.esterle(a)dopravni.net)
  Titulek: Re: Normalizace
  Tak on photoschop není nutný, pro obrázek stačí vzít nějakej kreslenej obrázek ze spořiče Traffic. Já si myslím, že u všech lokomotiv je barevné řešení designérským prvkem a i kdyby se všechny lokomotivy měly stříka pouze těmito dvěmy barvami tak se dá najít spousta jiných řešení složených z těchto barev. Ale jak jsem napsal v článku nepředbíhejme, podle mne je docela pravděpodobné, že na světlemodrá místa přibydou nějaké samolepky. Alespoň lepené číslo na bočnici "Bastarda" mi to napovídá.

  Komentář ze dne: 15.02.2007 19:19:20     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: Normalizace
  Souhlasím s tím, že když bude ustanovena kombinace např.2 barev a to i v přesném vzájemném poměru, lze při snaze designéra vytvořit velmi slušné dílo, které bude neotřelé, jedinečné a reprezentativní. I logo může být jednoduché a přitom se může jednat o špičkovou grafiku. Podívejte se například na logo pařížského RATP - kruh a přes něj klikatá čára. Tato velmi jednoduchá grafika vyjadřuje buď Sienu v Paříři a nebo lehce zakloněný dívčí ksichtík. A co zároveň - ukazuje jakousi hodnotu firmy. Bohužel zatím - pokud je to pravda - co předvádějí ČD s novým designem, nemáme se na co těšit.

  Komentář ze dne: 16.02.2007 15:02:58     Reagovat
  Autor: [Fat Bear] - Fat Bear (fatbear@centrum.cz)
  Titulek: Re: Normalizace
  Promiňte, pane Erbene, ale Vy tady mluvíte, jako by to byly VAŠE lokomotivy. Ale to je omyl, Vaše nejsou. Vám se jenom líbí (což je prima, nic proti tomu). Neupírejte vlastníkovi (ČD Cargo) právo na to, natřít si svoje lokotky podle svého gusta.

  Komentář ze dne: 22.02.2007 19:03:52     Reagovat
  Autor: [Jiřik] - Jiří Erben (jerben@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Normalizace
  Ať si s tím víceméně dělají co chtějí, je to jejich věc, jejich blbost, ale naše škoda...

  Komentář ze dne: 18.02.2007 02:25:06     Reagovat
  Autor: [Martin_L] - Martin Leška (MartinLeska@seznam.cz)
  Titulek: Re: Normalizace
  Ať žije šotoušský pohled, pane Erbene! Každá organizace, která vznikla za účelem generování zisku (a takovou by měly být i ČD a ČD Cargo) musí veškerou svou činnost tomuto podřídit a bez zákazníků zisk nebude. Jednotný layout každé společnosti je proto nezbytně nutný. Ano, máme nejroztodivnější barevnou flotilu lokomotiv, ale máme taky jedny z nejneschopnějších železničních společností v Evropě, možná na světě. A já se ptám: Není v tom nějaká souvislost? Cesta, kterou zvolily ZSSK (ale také Viamont či OKD Doprava) je jediná možná.
  A teď ke konkrétnímu barevnému řešení: Kombinace tmavě a světlě modré mi přijde elegantní, ale na skříňových lokomotivách by mi přišlo vhodnější tmavě modrou zvýraznit i čela a boky od čel ke vstupům do kabiny. Ale stále se jedná o polotovar, věřím, že vhodně zvolené logo (ne to, co je ukázáno v článku, probůh) dotvoří celkem harmonický celek. Pokud bych měl jednotné barevné řešení ČD a ČD Cargo navrhovat já, pak bych vycházel ze ztvárnění brejlovců řady 755.

  Komentář ze dne: 18.02.2007 09:50:00     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: Normalizace
  Byl bych velmi opatrný s tvrzením, že ČD jsou jedny z nejneschopnějších železničních společností. Sice u ČD rozhodně není zdaleka všechno OK, ale tak zlé to zase není. Poslední dobou i zde dochází k výrazným změnám v přístupu k zákazníkům.

  Komentář ze dne: 22.02.2007 19:02:01     Reagovat
  Autor: [Jiřik] - Jiří Erben (jerben@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Normalizace
  Můžete mi aspoň přibližně vyčíslit, jaký finanční přínos má jednotný nátěr hnacích vozidel v roce 2007? Podle mě to je spíš momentální manažerská móda. Kolik takových jsme už za poslední léta zažili...
  Co myslíte, ty lokomotivy procházejí tak často karosářskými opravami, aby se prostě musely natírat jednotnou "levnou" barvou? U každého jen trochu lepšího prodejce vám namíchají kterýkoliv odstín RAL v jakémkoliv množství s minimálním cenovým rozdílem. To, že sjednocení barev je "jediná možná cesta", jste snad nemohl myslet vážně!!! Lokomotivy nejsou autobusy nebo kamiony!
  Přestříkávat pár let staré a mnohdy se dosud lesknoucí esa či pershingy je prachsprosté plýtvání - ale asi se "někdo" s "někým" nějak "domluvil", manažer to platit nebude, jen hloupý zákazník. O plecháčích teď nemluvím, ty se přebarvovaly v 70. a 80. letech a od té doby se na ně nesáhlo.
  A ještě jedna poznámka: DP Liberec zkoušel začátkem 90. let "sjednotit" a zjednodušit svou barevnou flotilu (a asi zlevnit opravy :-) tím, že všechny tramvaje a autobusy začali zbavovat klasické zažité červeno-krémové kombinace a stříkali je celé okrovou barvou. Zajisté jednoduché a levné řešení, jenže taky pro jednoduché lidi. Když se jim tito střevní červi rozrostli po městě vyšší měrou, zjistili co to je za hnus - a zase se začalo přestříkávat do dnešní poměrně zdařilé bílo-zeleno-žluté kombinace (Ostrava má místo zelené modrou).
  Ona totiž estetika taky patří k životu, víte?

  Komentář ze dne: 25.02.2007 22:16:11     Reagovat
  Autor: [Martin_L] - Martin Leška (MartinLeska@seznam.cz)
  Titulek: Re: Re: Re: Normalizace
  Já nejsem ekonom, abych Vám dokázal vyčíslit marketingový přínos jednotného firemního layoutu, ale ten efekt je naprosto evidentní. To, že tyto poučky, které pomáhají společnostem přežít na volném trhu, nazýváte "manažerskou módou" je nejspíše důkazem toho, že patříte k nekritickým zastáncům modelu unitárních železničních správ a s nimi spojeným direktivně plánovaným hospodářstvím. Za poslední léta jsme skutečně "manažerské módy" zažili, ona totiž naše ekonomika absolvovala krkolomnou, leč bezesporu prospěšnou transformaci.
  A nikdo tady nemluví o jednotné levné barvě. Sjednocení barevných odstínů není věc ušetření nákladů za skladování barev, ale záležitost toho, jak se firma prezentuje navenek.
  Přebarvení několik let starých může na první pohled vypadat jako plýtvání, od toho jsou tu ale ti ekonomové, aby spočítali, jaký to bude mít účinek v podobě přílivu nových zákazníků.
  Příklad s DP Liberec je jen dokladem toho, že si rádi všímáme jen negativních příkladů. Jistě se dá najít spousta řešení, kdy bude barevné řešení vkusné a přitom snadno identifikovatelné.

  Komentář ze dne: 15.02.2007 18:33:01     Reagovat
  Autor: [Jiřik] - Jiří Erben (jerben@centrum.cz)
  Titulek: Barvičky
  Tak kocoura si už TROCHU představit dokážu: www.dopravni.net/gallery.php?akce=obrazek_ukaz& ;media_id=922
  Pershinga taky: www.dopravni.net/gallery.php?akce=obrazek_ukaz& ;media_id=917
  Naopak se podívejte na nádherné laminátky 240.047 + 340.055: www.dopravni.net/gallery.php?akce=obrazek_ukaz& ;media_id=1126

  Komentář ze dne: 15.02.2007 19:17:36     Reagovat
  Autor: [vikijous] - Vikijous (vikijous@post.cz)
  Titulek:
  Tak jsem si trochu pohrál s logem a třeba by to mohlo vypadat takto:
  http:// image.vikijous.com/cargo.jpg
  Je to sice nic moc, ale tomu uhlí je to myslím stejně jedno.

  Komentář ze dne: 15.02.2007 19:24:23     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re:
  Uhlí, dřevu nebo vyřazené vojenské technice to jedno je. Ale zákazníkovi už to tak jedno není. Jde o image firmy, jde o to, jestli firma bude vystupovat jako laciná socka nebo firma s propracovaným marketingem, k němuž firemní design a firemní kultura patří. Uděláte-li si průzkum mezi bývalými zákazníky železnice, nemalé procento tento dopravní prostředek opustilo právě kvůli ušmudlanosti a takové zvláštní upachtěnosti.

  Komentář ze dne: 16.02.2007 15:10:20     Reagovat
  Autor: [Fat Bear] - Fat Bear (fatbear@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re:
  Tady je opravdu škoda, že je zatím tak málo soukromých dopravců na českých kolejích. Jakékoli snažení, které není vystaveno tržním a konkurenčním tlakům, stejně nakonec sklouzne do své vlastní karikatury (pro příklad není třeba chodit daleko - vzpomeňte např. na "produkt" SC PENDOLINO).

  Komentář ze dne: 16.02.2007 20:32:27     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: Re:
  Ano, plnohodnotných soukromých dopravců je málo, nebo si troufnu říct, že není žádný. Dokonce nemohu brát jako konkurenci ani opravdovou a fungující firmu JHMD, protože ta je zase omezená rozchodem, další dopravní firmy jsou firmami spíše stavebními, které mají dopravu jen jako přívažek ke své činnosti a jsou vázáni určitými dohodami k předem danému chování na trhu. A zatím ta jedná firma, která ještě zbývá, předvedla takové profesní divadýlko, že u mnoha lidí degradovala pojem soukromé železnice na trapný šaškec.

  Komentář ze dne: 18.02.2007 22:39:50     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek:
  Mě ani tak netrápí nátěr vozidel (i když přiznávám, že jsem taky pro barevnou rozmanitost). Mě děsí provozní problémy, které to přinese. Už nepůjde používat jednu lokomotivu na osobáky a přes noc na náklady. Přestože zkušenosti od rozdělených železničních zpráv mluví víceméně jednoznačně proti rozdělování, my si holt tu chybu musíme taky vychutnat. Ale co já vím, třeba se všechny provozní problémy našemu ČD podaří vhodnými smlouvami o spolupráci, vyřešit. Pak ale nechápu, proč se to rozděluje. To vlastně kecám - vím proč se to rozděluje. Rozdělovat se nebude jen ČD, ale i odměny na příslušná místa za "dobře" vykonanou práci.

  Komentář ze dne: 19.02.2007 11:14:23     Reagovat
  Autor: [přerovák] - orlík (prerovacik@seznam.cz)
  Titulek:
  Souhlasím s vámi Domažličáku. Rozdělením lokomotiv na nákladní a na osobní pravděpodobně budou vznikat zbytečné prostoje vozidel. Navíc vznikne opět několik zbytečných míst na úřednických postech, protože ti budou muset být jak v cargu tak v ČD. Budou tady i další nevýhody, například když bude neschopná loko na osobáku tak ČD buď zaplatí cargu za výpomoc nákladní lokomotivou nebo se bude čekat až přijede nějaká osobní lokomotiva z depa.

  Komentář ze dne: 19.02.2007 13:37:56     Reagovat
  Autor: [Bram] - Lubor Pospíšil (tatra163jamal@seznam.cz)
  Titulek:
  Já jsem též jednoznačně pro, aby byl zaveden jednotný firemní nátěr jak u ČD Cargo, tak i u zbytku ČD. Není možné v rámci jedné firmy tolerovat nátěrovou anarchii, k dobré vizitce firmy u zákazníků to nepřispívá, ba naopak. Ale to zde již mnozí uvedli. Mne zejména deptá nátěrová variabilita u elektrických lokomotiv ( zejména u řad 163 a 363 je barevné řešení navíc ošklivé ). Mne, jakožto zákazníkovi je úplně jedno, zda lokomotiva jezdí na střídavý, nebo stejnosměrný proud nebo na oba. A pracovníci ČD, resp. ČD Cargo jsou předpokládám gramotní a umí si přečíst číslo lokomotivy. Ovšem nejsem si jist, zda ČD Cargo zvolilo nejlepší cestu, protože jednobarevný nátěr + nějaká polepka je u dominantního dopravce v nákladní dopravě trochu laciné řešení. A je docela možné, že i zákazníci to budou tak vnímat.

  Komentář ze dne: 24.08.2010 03:17:06     Reagovat
  Autor: [xhming] - xhming (xhming63@gmail.com)
  Titulek:
  bound by its brillia discount jEwelry bound by its brillia chanel jewelry outleT bound by its brillia pandora jewelry wholesAle

  Komentář ze dne: 10.11.2015 09:42:32     Reagovat
  Autor: [caihuali] - 20151110caihuali (hcai238@gmail.com)
  Titulek: 20151110caihuali

  Komentář ze dne: 10.05.2016 10:57:15     Reagovat
  Autor: [cai20160510] - cai20160510 (qing1212120@gmail.com)
  Titulek: cai20160510


  Komentář ze dne: 28.05.2016 04:42:38     Reagovat
  Autor: [myy] - myy (13646980707@163.com)
  Titulek:


  Komentář ze dne: 20.10.2017 11:01:17     Reagovat
  Autor: [dongdong8] - dongdong8 (wengdongdong053@outlook.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 15.11.2017 08:39:36     Reagovat
  Autor: [wwwww] - wwwww (yezi20160620@163.com)
  Titulek: http://www.baidu.com
  nike air max 90
  mlb jerseys
  jor dan shoes
  t rue religion outlet
  tory burch shoes
  yeezy boost
  baseball jerseys
  nmd
  < a href="http://www.adidasstansmith.us.com">adidas stan smith
  curry shoes
  pandora bracelet
  louboutin shoes
  ultra boost
  hermes birkin
  adidas yeezy boost
  adi das outlet online
  jordan 4
  nike roshe run
  michael kors purses
  yeezy
  t rue religion jeans
  ba sketball shoes
  harden shoes
  chrome hearts
  baske tball shoes
  nike polo
  jordan retro
  adidas yeezy boost
  new england patriots jerseys
  huarache shoes
  tom ford sunglasses
  convers e shoes
  nike huarache sale
  links of london sale
  gucci belts
  vans outlet
  fitflops sale
  adidas gazelle sale
  golden goose sneakers
  kobe 11
  adidas eqt support adv
  cheap jordans
  hermes bag
  kobe sneakers
  jordan retro
  cartier love bracelet
  supreme clothing
  kobe basketball shoes
  hermes belts
  nhl jerseys
  yeezy boost 350
  mi chael kors outlet
  hogan outlet online
  kevi n durant shoes
  adidas stan smith uk
  nike air force
  nike roshe run
  Komentář ze dne: 27.12.2017 06:42:15     Reagovat
  Autor: [xukaimin] - xukaimin (xukaimin123@yahoo.com)
  Titulek:
  Komentář ze dne: 26.01.2018 07:36:01     Reagovat
  Autor: [chenlixiang] - chenlixiang (chenlixiang@yahoo.com)
  Titulek: Re: Re: Re: Demokracie

  Komentář ze dne: 11.02.2018 02:06:26     Reagovat
  Autor: [qq666] - qq666 (villevfcegjar@gmail.com)
  Titulek: qq123
  moncler jackets
  birkin bag
  lebron 13
  nike sneakers
  nike football boots
  t rue religion
  ch ristian louboutin shoes
  chrome hearts
  adidas zx flux
  af1
  hogan outlet online
  bape hoodie
  nike air force
  adida s ultra boost
  yeezy boost 350 v2
  roshe run
  retro jordans
  nhl jerseys
  air jordan 13
  louboutin shoes uk
  yeezy boost
  dam ian lillard shoes
  cheap jordans
  cartier bracelet
  adidas nmd
  kate spade outlet
  kobe 9
  nike roshe run
  real jordans for sale cheap
  nike flyknit racer
  hermes belts for men
  kobe 11
  nike roshe
  nike dunks
  mlb jerseys
  jordan 11
  nike outlet
  kyrie 4
  kobe byrant shoes
  paul george shoes
  balenc iaga shoes
  goyard handbags
  baske tball shoes
  adidas stan smith sneakers
  air jordan
  michae l jordan shoes
  jordan shoes
  long champ handbags
  yeezy shoes
  gold en goose
  vibr am five fingers
  adidas nmd r1
  adida s pure boost
  gucci belts
  jordan 13
  adidas tubular
  vans shoes
  < b>michael kors outlet

  Komentář ze dne: 05.03.2018 09:34:17     Reagovat
  Autor: [leilei3915] - leilei3915 (linlei3915@hotmail.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 15.03.2018 04:15:25     Reagovat
  Autor: [QQQQQ] - wwwww (yezi20160620@163.com)
  Titulek: http://baduttpppp

  Komentář ze dne: 02.04.2018 05:59:15     Reagovat
  Autor: [dongdong8] - dongdong8 (wengdongdong053@outlook.com)
  Titulek:
  20184.2wengdongdong
  toms shoes
  nike cortez
  coach factory outlet
  coach outlet
  bcbg
  michael kors handbags
  michael kors outlet
  nike air force 1
  jordan
  miu miu handbags
  air max
  hermes outlet
  jordan 3
  nike free
  mizuno

  re plica rolex watches
  ch eap nhl jerseys
  oa kley sunglasses
  michael kors
  tory burch
  nike air max
  coach outlet
  adidas yeezy
  air jordan
  hollis ter outlet
  jordan 4
  toms outlet
  jordan shoes
  michael kors
  jimmy choo outlet
  supreme
  kate spade outlet
  m ichael kors outlet
  c heap jerseys
  dolce and gabbana
  timbe rland outlet
  ferrag amo
  louboutin
  nike air max 97
  fitflops
  michael kors outlet
  polo ralph lauren
  ray ban sunglasses
  ralph lauren
  christian louboutin
  nike air max 2017
  c oach factory outlet
  asics
  < a href="http://www.redbottomsshoes.me.uk">red bottom shoes
  nike air
  celine< /a>
  pandora charms
  k ate spade
  adidas shoes
  birk enstock outlet
  stussy clothing
  louis vuitton
  polo outlet
  Komentář ze dne: 14.04.2018 03:49:49     Reagovat
  Autor: [dongdong8] - dongdong8 (wengdongdong053@outlook.com)
  Titulek:
  20184.14wengdongdong
  nike air max
  ray ban sunglasses
  adidas wings
  pr ada
  polo ralph
  jordan 1
  loubo utin
  undefeated clothing
  jordans
  puma slides
  nike huarache
  air jordan
  longchamp
  supreme
  celine< /a>
  ferrag amo
  louis vuitton outlet
  nike shoes
  ray ban sunglasses
  nike blazer
  ralph lauren
  ray ban
  chr istian louboutin
  flipflops
  nike air max 95
  kate spade outlet
  alexa nder mcqueen
  louboutin
  polo shirts
  audemar s piguet
  kate spade outlet
  timberland< /b>
  pando ra jewelry
  burberry outlet
  louis vuitton
  michael kors outlet
  oa kley sunglasses
  fila shoes
  adid as jeremy scott
  asics
  < a href="http://www.christianlouboutinshoessale.org.u k">louboutin
  nike air max
  lo uis vuitton outlet
  ray ban sunglasses
  swarovski jewelry
  pol o ralph lauren
  given chy handbags
  nike store
  mi chael kors
  adidas outlet store
  ad idas yeezy
  air jordan pas cher
  air jordan
  mbt
  pandora outlet
  ralph lauren
  mizuno

  michael kors outlet
  Komentář ze dne: 03.05.2018 09:06:01     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (ncjdkshjvjk@163.com)
  Titulek: 111


  Komentář ze dne: 21.07.2018 04:14:51     Reagovat
  Autor: [YYY66] - YYYYY (arrsjarfzyjar@gmail.com)
  Titulek: YYYYY
  qzz0721
  moncle r jackets
  guess factory
  oakley sunglasses
  dsquare d2 jeans
  ka te spade outlet
  christian louboutin outlet
  air max 90
  chea p jordans
  true religion outlet
  cheap jerseys
  mi chael kors outlet
  jack wolfskin
  michael kors outlet
  p andora charms
  canada goose outlet
  kevin durant shoes
  cana da goose jackets
  burberry outlet
  polo outlet
  tods outlet
  ysl outlet
  ch eap jordans
  ray ban sunglasses
  bask etball jerseys
  michael kors
  uggs outlet
  jordan shoes
  ugg boots
  oakley sunglasses
  canada goose outlet
  < b>oakley sunglasses

  mulberry bags
  ugg outlet
  < b>ugg outlet

  c anada goose jackets
  swarovsk i crystal
  moncler outlet
  mulbe rry bags
  ed hardy clothing
  swaro vski outlet
  polo ralph lauren
  m ichael kors outlet
  michael kors outlet
  michael kors handbags
  longchamp outlet
  prada shoes
  ray ban sunglasses
  canada goose outlet
  ste phen curry shoes
  buck s jerseys
  michael kors outlet
  tory burch outlet
  uggs outlet
  Komentář ze dne: 01.08.2018 05:59:05     Reagovat
  Autor: [chanyuan7778] - chanyuan7778 (daigege6@gmail.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 06.08.2018 03:57:04     Reagovat
  Autor: [xiajinyi] - xiajinyi (lowojabyjar@gmail.com)
  Titulek:
  Les petits cailloux qui se clipsent nike chaussures de sport femme dans la semelle doivent être éliminés, cela influencera la forme et la fonction de freinage. Chaque individu a un physique «unique» et une densité de masse musculaire inférieure nike presto femme blanche à celle des graisses que nous avons maintenant. Premièrement, Hyperfuse, bien sûr, n'avait pas de technologie flywire, elle est principalement chaussure air jordan bébé faite d'hyperfuse. En outre, 41 500 navetteurs viennent chaque jour à Stockport en provenance d'autres régions, soulignant les formidables opportunités d'emploi dans ce domaine. new balance france siège Vous êtes en mesure d'utiliser un tissu humide pour nettoyer. Les travailleurs de la construction sont très souvent tenus de porter ces chaussures spécialement conçues par concepts x asics gel lyte v prix leurs employeurs.

  Komentář ze dne: 15.08.2018 08:41:48     Reagovat
  Autor: [520abc] - evolutionsubjq@gmail.com (evolutionsubjq@gmail.com)
  Titulek:
  liberty x nike femme roshe run linen Fabriqué avec chaussures nike presto fly une crosse plus épaisse, une garde croisée plus complète et droite et un pommeau martelé; il chaussure de course asics homme pas cher a également fait l'expérience des rondelles de cuir compressées maintenant air jordan 1 mid soldes célèbres à la poignée. L'article est résistant à basket nike homme air max pas cher l'eau et vous n'aurez à vous préoccuper de rien. Chacun doit attendre asics baskets femme en moyenne 30 minutes avant de pouvoir payer pour ce qu'il a acheté.  Komentář ze dne: 05.11.2018 07:16:05     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (raybanoutlet001@gmail.com)
  Titulek: 111


  Komentář ze dne: 24.01.2019 05:10:39     Reagovat
  Autor: [wwwe787] - wwwe (wwhaiyan66@gmail.coM)
  Titulek:
  <a href="http://www.yeezyboost.com.co">& lt;strong>adidas yeezy boost</strong></a>
  <a href="http://www.yeezyshoesuk.com">&l t;strong>yeezy shoes</strong></a>
  <a href="http://www.nike-roshe.us.com">& lt;strong>nike roshe one</strong></a>
  <a href="http://www.hermesbelts.co.uk">& lt;strong>hermes belts</strong></a>
  <a href="http://www.louboutinshoes.uk">& lt;strong>christian louboutin shoes</strong></a>
  <a href="http://www.airjordanretro.uk">& lt;strong>jordan retro</strong></a>
  <a href="http://www.hermes-handbags.us.com" ><strong>hermes</strong></a>

  <a href="http://www.lebron16.net"><st rong>nike lebron 16</strong></a>
  <a href="http://www.yeezy-shoes.us.org"> <strong>yeezy shoes</strong></a>
  <a href="http://www.nikehuaracheshoes.us.com&quo t;><strong>nike huarache</strong></a>
  <a href="http://www.jordansshoes.us.org"> ;<strong>cheap jordans</strong></a>
  <a href="http://www.hermes-handbags.us.com" ><strong>hermes handbags</strong></a>
  <a href="http://www.yesyeezy.shop"><s trong>yeezy</strong></a>
  <a href="http://www.jimmychoo-shoes.us.com" ><strong>jimmy choo</strong></a>
  <a href="http://www.adidasnmds.com">< strong>nmd</strong></a>
  <a href="http://www.jordanshoes.org.uk"> <strong>cheap jordan shoes</strong></a>
  <a href="http://www.fentypuma.us.com">&l t;strong>puma fenty</strong></a>
  <a href="http://www.mbtshoesonline.com"> <strong>mbt shoes sale</strong></a>
  <a href="http://www.nikeairforce1.us.com"&g t;<strong>nike air force 1</strong></a>
  <a href="http://www.nikeairmax2019.us.com"& gt;<strong>air max</strong></a>

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt