Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  23. ledna 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
M240.046
Singrovka M240.046 v Dubí v roce 2002, foto Karel Mikolášek, www.sweb.cz/820
zobrazení: 1107
známka: 2.20


Poslední komentáře

 • kobe shoes adidas nmd adidas online shop adi das outlet online off white gol den goose nike ai . . . (Plzeňská karta - hop a nebo trop?)
 • kobe shoes adidas nmd adidas online shop adi das outlet online off white gol den goose nike ai . . . (Plzeňská karta - hop a nebo trop?)
 • nike air huarache gucci belt nike roshe run nike roshe one yeezy shoes nba jerseys kyri e shoe . . . (Banská Bystrica, znovuzrození)
 • nike air huarache gucci belt nike roshe run nike roshe one yeezy shoes nba jerseys kyri e shoe . . . (Nejen pražská doprava – pod Bémovým vedením k „lepším zítřkům“?)
 • nike air huarache gucci belt nike roshe run nike roshe one yeezy shoes nba jerseys kyri e shoe . . . (Teplice, nové trolejbusy po mnoha letech)
 • nike air huarache gucci belt nike roshe run nike roshe one yeezy shoes nba jerseys kyri e shoe . . . (Nová trolejbusová trať v Českých Budějovicích)
 • nike air huarache gucci belt nike roshe run nike roshe one yeezy shoes nba jerseys kyri e shoe . . . (Česká Lípa – život s náhradním dopravcem)
 • nike air huarache gucci belt nike roshe run nike roshe one yeezy shoes nba jerseys kyri e shoe . . . (V Bělehradě budují lehké metro)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Konec zastávky? Trable!
  ze dne 30.01.2007, autor článku: Pavel Kuzebauch

  Komentář ze dne: 31.01.2007 21:41:35     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  Jestli tomu dobře rozumím, autobus ze Zachrašťan nenavazuje v Novém Bydžově na vlak? Tam už by si paní přece sedla... Pravda, přestup navíc.

  Komentář ze dne: 31.01.2007 22:18:30     Reagovat
  Autor: [Martin Pavel] - Martin Pavel (martin-pavel@seznam.cz)
  Titulek: Re:
  Autobus ze Zachrašťan navazuje na vlak výborně, jenže v Chlumci nad Cidlinou. Nevím proč paní volila cestu přes Nový Bydžov. Ale to neřeší, proč ty zastávky mezi Bydžovem a Chumcem všechny vlaky projíždí. To je opravdu tak ohromné zvýšení nákladů, že tam vlaky nemohou zastavovat?

  Komentář ze dne: 01.02.2007 09:48:16     Reagovat
  Autor: [Mibl] - Michal Bláha (Michal.Blaha@csop.cz)
  Titulek: Re: Re:
  A nebude důvodem nezastavování to, že je třeba zkrátit jízdní doby tak, aby vyšly taktové přípoje na obou stranách, tedy jak v Chlumci tak v Ostroměři? Chápu, že projíždění zastávek je určitě pro lidi z vesnic těžko pochopitelné, ale bylo by lepším řešením ty přípoje na jedné straně obětovat?

  Nevím, ptám se. Nikdy jsem tam nebyl.

  Komentář ze dne: 01.02.2007 10:42:35     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: Re:
  Dovolím si poznamenat, že toto je pravděpodobně pravý důvod. A co si o tom myslím? Že teorie IDS, taktu a různých os symetrií je sice strašně pěkná, nicméně realita života je často úplně někde jinde. Tak zvaný "inženýrský přístup" k věci (=aby to na papíře vyšlo a na konfrontaci s realitou již není čas) dokáže být vždy velmi nebezpečný. Navíc když k tomu přičtete, že autoři zpravidla chybu nepřiznají a dle pravidla vyššího principu šprajcu si stojí za svým rozhodnutím, dokáže mít podobné řešení v některých případech až fatální následky ...

  Komentář ze dne: 01.02.2007 10:51:29     Reagovat
  Autor: [Mibl] - Michal Bláha (Michal.Blaha@csop.cz)
  Titulek: Re: Re: Re: Re:
  A jak bys to navrhoval řešit? Nasazením lépe akcelerujících vozidel a tím získáním času na zastavení?

  Není to tam třeba tak, že teď jsou podchyceny silné/silnější proudy a ty ostatní se řeší nějakou doplňkovou dopravou (autobusy), která má přípoje jen na jednom z konců trati?

  Komentář ze dne: 01.02.2007 11:13:14     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
  Řešení je jistě mnoho, ale místní podmínky neznám tak dobře, abych dokázal vyslovit jednoznačný soud, jak to udělat. Podstatné je to, že lidé jsou nespokojeni, z toho vyplývá, že než něco řešit za každou cenu, je lepší ponechat původní stav, resp. vrátit věci do stavu původního, samozřejmě, lze-li to ještě provést.

  Komentář ze dne: 01.02.2007 11:19:15     Reagovat
  Autor: [Mibl] - Michal Bláha (Michal.Blaha@csop.cz)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  Jasně, chápu Tě. Ale uvědom si, že v posledních letech došlo k obrovským změnám v dálkové dopravě a té místní, pokud chce mít rozumné návaznosti, nezbývá nic jiného než nějak reagovat. Takže s tou cestou zpět bych to neviděl tak jednoduše. Ovšem bez znalosti přepravních proudů z těch vesnic je těžké něco věštit na dálku.

  Komentář ze dne: 01.02.2007 14:10:04     Reagovat
  Autor: [PjP] - PjP (pjp@pjp.cz)
  Titulek:
  Panove, otazka zde, jest dvoji.
  1. Navaznost na dalsi trat a to v HK a v Oseku, predpokladam-li dobre + takt.
  2. Mistni frekvence, vetsinova -> HK.
  Lze to vyresit univerzalnim zpusobem ? Nebo je to treba resit oddelene ? Blbost ? Proc ? O co me jde, si myslim neni az tak tezke pochopit, otazka jest, zda je to realizovatelne a to nejen vuli, ale i technicky (vozidla/propustnost trate).
  Dobre, vim, vsici argumentuji zapadem, tak si taky pomuzu. Vychazim z okoli Hamburg, i kdyz me ted vyhrozuji Mnichove, ale to se jeste uvidi. Takze, tady v osobni doprave jezdi v podstate dve kategorie - RB a RE. RE se necha prirovnat k spesnaku, ktery jede treba HH - Kiel, HH - Lübeck atd. Jenze, zase straka daleka, stavet na kazdem rohu, proc ? O to nekdo stoji, je treba dojet v rozumnem case do cile. Cili zastavky jen ve vyznamnejsich mistech/uzlech. A co mezitim ? RB jede ten zbytek, ale rozhodne ne, pres celou streku jak RE, proc ? Neni zas potreba tak velka souprava urcite v cele delce + takt, tak proc blbnout ? Takze to treba vyslovene jede jen mezi dvemi stanicemi pres tri zastavky, proc ne ? A ze to je podle situace i znacene jako S-bahn ? To uz je prkotina. Podstatne ale je, ze tyto vlaky, nedrzi/drzi prestupy, podle toho, co a jak. V DE je mirny znatek v ruznych "obchodnich" nazvech vlaku, takze nekde je ekv RB treba ME (Metronom) a pokud vemu tenhle na strece Bremen - HH, tak ten si proste drzi sve casy, bez ohledu na pripoje, jedinne co resi, je propustnost trate.
  No, shrnu to - je otazka, zda by toto nebylo resitelne, ze by to jezdilo tak jak ted a ty mistni zastavky (pokud je poptavka) by mohli byt obsluhovany rekneme 814 a jen rano + vecer, podle frekvence a s "redukovanymi" pozadavky na pripoje. Jen je otazka, jest poptavka dostatecna ? A jest propustnost trate ? A oznaceni ? To uz podle fantazie.
  Pavel

  Komentář ze dne: 01.02.2007 14:14:10     Reagovat
  Autor: [PjP] - PjP (pjp@pjp.cz)
  Titulek: Re:
  Hmm, pisi blbosti, samozrejme pro ME je ekv RE. Bohuzel, editace komentu tu neni mozna, tak aspon takhle.
  Pavel

  Komentář ze dne: 23.08.2010 04:28:50     Reagovat
  Autor: [xhming] - xhming (xhming63@gmail.com)
  Titulek:
  mes to style, you ca tiFfany replica mes to style, you ca cheap bvlgaRi

  Komentář ze dne: 18.11.2010 04:50:09     Reagovat
  Autor: [xiaolin] - xiaolin (xiang5905@gmail.com)
  Titulek:
  mall invisible camer omega speedmaster reduced ladies watch 3834.74.34 mall invisible camer iWc paypal  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt