Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  4. srpna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Sbírka jízdenek
Jízdenka
zobrazení: 1956
známka: 1.67


Poslední komentáře

 • Kami adalah Agen BandarQ Online paling menjanjikan dengan winrate terbesar saat ini. Mainkan permain . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Di Depocasino. Keuntungan tersebut adalah berupa layanan transaksi yang cepat dan customer slot serv . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Excellent topic and exceptionally useful details. Thank you for the wonderful share. You have given . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Tiền sảnh hành lang giữa thiết kế thông thoáng từ trư& . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Sen o klidné Plzni mizí
  ze dne 12.10.2006, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 12.10.2006 10:57:03     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  No jistě, to jsou vždycky kecy. Podívejme se, jak dopadla pěší zóna v Praze - jediný efekt je neexistující tramvajové spojení a množství aut. Také jsem zaslechl, že v Plzni hodlají zbořit půlku nějaké ulice, aby tam mohli udělat průtah. Čili objezd přes Valík nestačí, auta chtějí jezdit do a z města. Je potřeba investovat maximální prostředky do nových komunikací, onmi ti lidi už se tam taky nějak vejdou a přežijou...

  Komentář ze dne: 12.10.2006 13:37:32     Reagovat
  Autor: [malýFotograf] - Štěpán Esterle (stepan.esterle@quick.cz)
  Titulek:
  No kamiony jezdí přes Plzeň dál. Je to kvůli levné naftě a kvůli tomu, že nový most na obchvatu obsahuje váhy...

  Komentář ze dne: 12.10.2006 23:36:32     Reagovat
  Autor: [Vypravce] - Miloslav Zítka (mzitka@centrum.cz)
  Titulek: Re: Váhy
  Kdyby byly váhy už na hranicích, nebylo by potřeba řešit tento problém. Ostatně to, že u nás je povolena hmotnost souprav 42 tun, když v okolních zemích je to jen 40, mluví za vše.

  Komentář ze dne: 18.10.2006 14:03:32     Reagovat
  Autor: [arj] - arj (arj@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Váhy
  Kdyby byly váhy už na hranicích ... u nás je povolena hmotnost souprav 42 tun, když v okolních zemích je to jen 40

  Takže jestli dobře rozumím, Německem projede kamion s celkovou hmotností do 40 tun. Na německo-české hranici jeho hmotnost naroste, a to dokonce o tolik, že váhy u Plzně by ukázaly překročení limitu "42 t" (a tak projede městem) . Po dalších pár stovkách km - na hranici s Rakouskem, Slovenskem či Polskem se jeho hmotnost opět zázračně sníží pod povolených 40 tun.

  Komentář ze dne: 19.10.2006 07:36:57     Reagovat
  Autor: [Vypravce] - Miloslav Zítka (mzitka@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Re: Váhy
  Ale pane kolego? To samozřejmě nevím, jak to dělají. Moje kritika byla na to, že se auta na hranicích neváží. Při vjezdu k nám do republiky. Je mi celkem jedno, tak to řeší v zahraničí, z mých daní se platí silnice u nás, a ty jsou kamiony ničeny. Když konečně máme jednu váhu na silnici, tak jí někteří začnou objíždět. A to je prostě špatně. Jestli v Německu jedou po silnicích, kde se neváží, na hranicích při výjezdu není důvod, a použijí přechod na Slovensko, kde se taky neváží, tak jim nic nebrání jet třeba se 45t přes nás. A jak vypadají silnice víme všichni.

  Komentář ze dne: 12.10.2006 18:03:11     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  Ano, to je logické... Mě to jen tak napadá, protože co už jsme tady v Praze slyšeli bludů o tom, jak se magistrála (a vůbec celé město) zklidní, "až se dostaví okruhy"... Takže teď jde vše na okruhy, a až se jaksi zjistí, že auta nezmizela, ba naopak (a to se stane, protože drtivá většina aut na magistrále má zdroj a/nebo cíl cesty ve městě), tak se jen dodatečně posvětí zatunelování Légerovy ulice a parkovacích míst (na povrchu budou potřeba další). Dobré komunikace přilákají automobilisty, a kdo si pak vzpomene na někdejší pochyby menšiny. Jen houšť, stále více prostoru autům.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt